Російський глава Криму Сергій Аксенов після наради з питань водопостачання Ялти 1 травня оприлюднив нові графіки подачі води в місті.
«За основу при розгляді узятий найбільш песимістичний прогноз – в разі повної відсутності опадів. Ми змогли ухвалити рішення, що відсьогодні до 1 липня вода буде подаватися з 6:00 до 00:00 щодня. З 1 липня до 1 жовтня подача води буде цілодобовою. З жовтня повертаємося в графік три на три, тобто три години вранці та три години ввечері. Але, повторюся, це найгірший варіант», – написав Аксенов на своїй сторінці в Фейсбуці.
17 квітня міністр будівництва і архітектури російського уряду Криму Михайло Храмов повідомив, що будівництво нової гілки тунельного магістрального водоводу від Щасливенського водосховища в Ялту почнеться через два місяці.
У серпні 2019 року Михайла Храмов заявляв, що будівництво тунельного водоводу почнеться на початку 2020 року. 1 квітня 2021 року він оголосив дату введення в експлуатацію майбутнього об'єкта – 2025 рік.
Підрядником будівництва нової гілки водогону визначено компанію «ТоннельГеоСтрой» з Санкт-Петербурга, вартість об'єкта – понад 8,5 млрд рублів.
Семикілометровий тунельний водопровід побудований фахівцями «Харківметробуду» в 1960-і роки для забезпечення водою Великої Ялти від Гурзуфа до Фороса. Перекидання води здійснювалася самопливом з Щасливенського і Загорського водосховищ.
Понад десять років тунельний водогін знаходиться в аварійному стані. Плани з його реконструкції за участю Європейського банку розвитку і реконструкції українська влада Криму обговорювала у 2013 році, але після російської анексії півострова у 2014 році транш на ці цілі виділений не був.
Про плани реконструювати тунельний водогін підконтрольна Росії влада Криму вперше заявила у 2014 році. Згодом повідомлялося, що проєктною документацією передбачено будівництво дублюючої нитки водоводу через ялтинський гірський масив паралельно з аварійним водопроводом.
Раніше в Ялті вода подавалася за графіком три години ввечері й три години вранці.
16 квітня голова російської адміністрації міста Яніна Павленко заявила, що під час майбутнього курортного сезону Ялті «не уникнути обмежень» у водопостачанні. За даними Павленко, в середньому за добу жителі Ялти споживають близько 45 тисяч кубометрів води, а влітку цей показник іноді доходить до 125 тисяч.
Павленко також сказала, що для безперебійної подачі води запас у водосховищах повинен бути не менше 21 млн кубометрів. Однак, за даними «Водоканалу Південного узбережжя Криму», на даний момент загальний обсяг води у водосховищах становить 13,1 млн кубометрів.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю Радіо Свобода заявляв, що відновлення подачі дніпровської води в Крим каналом можливе тільки після його деокупацію.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає на тому, що з урахуванням анексії Кримського півострова «Росія несе основну відповідальність за забезпечення доступу до води захищеним особам в Криму».