Ігор Лукашев очолив підконтрольну Москві міську адміністрацію Сімферополя. За таке рішення 22 вересня проголосували 29 місцевих депутатів.
Новообраний мер повідомив, що в першу чергу планує проінспектувати інфраструктурні об'єкти кримської столиці, а одним з головних завдань назвав збільшення надходжень до бюджету Сімферополя.
Ігор Лукашев до призначення працював головою одного з комітетів підконтрольного Росії парламенту Криму від партії «Единая Россия». В місцеву політику він прийшов у 2000-х з бізнесу. У 2009 році начальник кримського Главку МВС України Геннадій Москаль назвав ім'я Ігоря Лукашева серед депутатів кримського парламенту, які перебувають у кримінальних угрупованнях.
Російський активіст у Криму, голова громадського об'єднання «Кримський антикорупційний комітет» Ілля Большедворов спостерігав за обранням Ігоря Лукашева в прямому ефірі.
Вийшла просто вистава для людейІлля Большедворов
‒ Була певна інтрига, що все-таки хтось з інших кандидатів може вступити в реальну боротьбу за посаду голови Сімферополя, проте в перебігу конкурсу вона зникла. Вийшла просто вистава для людей: комісія ставила кандидатам дурні питання, на які відповісти толком ніхто не зміг, а завершилося це все так швидко, що глядачі не встигли зрозуміти, що сталося. Ось так Ігор Лукашев став керівником кримської столиці.
Український журналіст-розслідувач Тетяна Курманова нагадує про деякі факти з кримінальної біографії нового російського голови Сімферополя.
Ігор Лукашев завжди був пов'язаний з одіозними кримськими особами з кримінальних угрупованьТетяна Курманова
‒ Я, звичайно, співчуваю сімферопольцям з таким «мером». Ігор Лукашев завжди був пов'язаний з одіозними кримськими особами з кримінальних угруповань, серед них із самим Сергієм Аксьоновим. Вони всі брали участь у місцевій політиці. За інформацією голови УМВС України в Криму Геннадія Москаля, Ігоря Лукашева називали «Лукашем» або «Каратистом», він перебував в організованому злочинному угрупованні «Сейлем» і відповідав за спільну касу. На перших своїх посадах він особливо нічим не відзначився, а вже після анексії відповідав за провальну реконструкцію центру Сімферополя. Зате Ігор Лукашев дружить з потрібним людьми. Загалом, я нічого доброго від його керівництва містом не очікую.
Російський активіст, голова громадської організації «Чистий берег. Крим» Володимир Гарначук переконаний, що Сергію Аксьонову вже практично нікого призначати на важливі посади на півострові.
Ми бачимо продовження захоплення посад людьми з ОЗУ «Сейлем»Володимир Гарначук
‒ Ми бачимо продовження захоплення посад людьми з ОЗУ «Сейлем». У Сергія Аксьонова майже закінчилися люди, які не встигли погано показати себе, так що він почав шукати заміну вже серед депутатів. Це говорить навіть не про кадровий голод, а про кадрову дистрофію російського голови Криму.
Кримський політолог Дмитро Омельчук вважає, що Ігор Лукашев зіткнеться з великою кількістю проблем на новій посаді.
‒ Реконструкцію багатостраждального центру Сімферополя все-таки закінчили, але є багато інших проблем. Транспортна ‒ найгостріша, з моєї точки зору. Останні 30 років ніхто не займався розрахунками, скільки автомобілів буде в місті завтра, які потрібні дороги, тому сьогодні ми спостерігаємо колапс. Він посилюється тим, що в низці районів ведуть дорожні роботи й будівництво. Далі, сміття: після приходу кожного нового голови міста старе підприємство, яке вивозить відходи, кудись зникає, закуповується нова техніка під обіцянки, що тепер все буде добре, однак проблема залишається гострою. Нарешті, містобудування: Сімферополь залишається еклектичним містом з диким змішанням архітектурних стилів, від 19-го до 21-го століття. Додайте сюди проблеми комунального господарства та зношеність мереж.
Політик, лідер кримського відділення партії «Коммунисты России» Леонід Грач зазначає, що між нинішньою владою Криму та керівництвом сусідньої Росії намітився серйозний конфлікт.
Російські кримінальні кола долучилися до боротьби за місцеву владуЛеонід Грач
‒ Здавалося б, Крим став настільки дорогим для Росії, викликав таку реакцію міжнародної спільноти, що треба зробити все стерильно й показово налагодити роботу чиновників. Сталося ж із точністю до навпаки: російські кримінальні кола долучилися до боротьби за місцеву владу, а місцеві стали захищатися, щоб їм залишили якісь ресурси. З призначенням Ігоря Лукашева Сергій Аксьонов проголосив, що керівник може бути тільки місцевим, і тим самим кинув виклик конституційним засадам Російської Федерації, оскільки кожен громадянин має право обирати й бути обраним. Напередодні президентських виборів (у Росії ‒ КР) кримські керівники розуміють, що їх всіх незабаром звідси вичистять, і чинять беззаконня. Страждають від цього, зрозуміло, в першу чергу, кримчани.
(Над текстовою версією матеріалу працював Владислав Ленцев)
У матеріалі використовується термінологія, вживана на анексованому Росією півострові