Доступність посилання

ТОП новини

У Мінбуді Росії хочуть провести аудит мереж водопостачання в Криму


На думку чиновників, аудит мереж водопостачання допоможе знизити їхнє зношення, а також запобігти аварійності
На думку чиновників, аудит мереж водопостачання допоможе знизити їхнє зношення, а також запобігти аварійності

Заступник глави Мінбуду Росії, головний житловий інспектор Росії Максим Єгоров заявив 19 травня, що необхідно провести технічний аудит мереж водопостачання, щоб знизити їхнє зношення, а також запобігти аварійності. За його словами, таку роботу рекомендовано провести в Криму і Севастополі, інформує російське інформагентство ТАСС.

«Цей напрямок ми зараз рекомендуватиме республіці Крим, Севастополю і всім суб'єктам – проводити роботу з аудиту саме технічного стану обладнання та мереж. Це те завдання, яке ми перед собою ставимо», – сказав Єгоров.

Він додав, що за даними Росстату, середнє зношення систем водопостачання та водовідведення в Росії становить приблизно 58%, а сам показник впливає на аварійність у ЖКГ. Даних про стан мереж у Криму і Севастополі Єгоров не навів.

Через дефіцит води з минулого року в низці регіонів Криму запровадили графіки подачі води. Разом із цим регулярно відбуваються аварії на мережах водопостачання, що призводить до частого відключення води.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG