Доступність посилання

ТОП новини

Поставки турбін Siemens до Криму продемонструють ефективність санкцій – експерт


Можливе постачання турбін німецької компанії «Siemens» для двох споруджуваних в анексованому Криму ТЕС покаже ефективність санкцій політики проти Росії. Таку думку 22 листопада в ранковому ефірі Радіо Крим.Реалії висловив провідний аналітик Фонду національної енергетичної безпеки, викладач Фінансового університету при Уряді Росії Ігор Юшков.

«Коли «Siemens» підписував угоду, у них була впевненість, що якщо він на Кубані відвантажить турбіни, то ніяких проблем не буде: по всіх документах він до Криму нічого не поставляє, а турбіни вже будуть перенаправлені до Криму самими структурами «Ростех». Зараз ця новина запустилася в ЗМІ, щоб подивитися, чи будуть якісь реакції з боку контролюючих органів Євросоюзу, і поки ми цих реакцій не бачимо. Це показує те, що «Siemens» у результаті погодиться передати турбіни структурам «Ростех». Формально він під санкції не потрапляє, якщо відвантажується на Кубані», – сказав Юшков.

Російський експерт зауважив, що більш глобальне питання не поставка турбін до анексованого Криму, а їх подальше технічне обслуговування, в разі встановлення німецького обладнання на ТЕС півострова.

«Питання більш актуальне – обслуговування цих турбін, якщо їх поставлятимуть до Криму. Це проблема, тому що сервісні роботи має здійснювати виробник, і тут вже доведеться якось домовлятися і шукати вирішення проблеми», – сказав Юшков.

Кримська дружба Siemens і Росії
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:21:47 0:00
Завантажити на комп'ютер

Наприкінці жовтня стало відомо, що електротурбіни німецької компанії «Siemens», виготовлені спеціально для кримських ТЕС, будівництво яких ведеться в Севастополі і Сімферополі, до анексованого Криму не поставлятимуться. Про це повідомив заступник глави українського мін'юсту Сергій Пєтухов.

Українська влада запевняє, що в контракті німецької фірми внесені пункти, які забороняють використовувати ці турбіни на території Криму. Сергій Пєтухов пояснив, що під час підписання контрактів з Росією, в них буде вписано положення, що обмежує використання товарів і технологій, передбачених санкціями, на території Криму.

Видання «Коммерсант» 11 листопада повідомило, що проблеми з постачанням вже почалися. Нібито підприємство «Технопромекспорт» вже повністю оплатило турбіни, 28 жовтня обладнання відвантажили в Краснодарський край. Але поставок другої частини, без якої турбіни не можуть змонтувати, не було. Видання стверджує, що в «Siemens» попросили підтвердження того, що турбіни перебувають саме в Тамані і не призначені для Криму. Посадові особи Росії ситуацію не коментують.

Російські ЗМІ повідомляли, що будівництво кримських електростанцій у Криму йде саме під турбіни «Siemens». Поставка обладнання мала здійснитися в обхід західних санкцій: спочатку турбіни планували постачати для електростанції в російській Кубані. Вже після цього обладнання потрапило б до Криму.

Фактична влада півострова повідомляла, що до 2020 року передбачається будівництво двох теплових електростанцій у Криму. Планується, що нові енергоблоки на Севастопольській і Сімферопольської ТЕС загальною потужністю близько 1 ГВт будуть введені в експлуатацію до 3 березня 2018 року.

XS
SM
MD
LG