Федеральна служба безпеки Російської Федерації стверджує, що попереджено скоєння в анексованому Криму терористичних актів, «підготовлених Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, об'єктами яких були визначені критично важливі елементи інфраструктури і життєзабезпечення півострова». Про це повідомляє прес-служба російської ФСБ.
«Мета диверсій і терористичних актів – дестабілізація соціально-політичної обстановки в регіоні в період підготовки та проведення виборів федеральних і регіональних органів влади», – йдеться в повідомленні.
Згідно з інформацією, в результаті проведених оперативно-розшукових заходів у ніч з 6 на 7 серпня 2016 року в районі міста Армянська виявлена група диверсантів.
«При затриманні терористів у результаті вогневого контакту загинув співробітник ФСБ Росії», – зазначено в повідомленні.
У ФСБ також підкреслили, що на місці зіткнення виявлені: 20 саморобних вибухових пристроїв сумарною потужністю понад 40 кілограм у тротиловому еквіваленті, боєприпаси та спеціальні засоби ініціювання, штатні протипіхотні та магнітні міни, а також гранати і спецзброя, «що є на озброєнні спеціальних підрозділів збройних сил України».
«Вжитими заходами на території півострова Крим ліквідована агентурна мережа Головного управління розвідки Міністерства оборони Збройних сил України. Затримано особи з-поміж громадян України та Російської Федерації, котрі допомагали сприянню в підготовці терористичних актів, які дають свідчення», – зазначають у відомстві.
За інформацією ФСБ, одним з організаторів можливих терактів є нібито Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області, співробітник ГУР МО України, який також затриманий і дає свідчення.
Крім того, в російському відомстві стверджують, що «в ніч на 8 серпня 2016 року спецпідрозділами Міністерства оборони України були здійснені ще дві спроби прориву диверсійно-терористичних груп, які попередили підрозділи ФСБ Росії та взаємодіючі органи виконавчої влади».
«Спроби прориву прикривалися масованим обстрілом з боку суміжної держави і бронетехнікою збройних сил України. Під час вогневого контакту загинув військовослужбовець МО Російської Федерації», – йдеться в повідомленні прес-служби.
На підставі результатів оперативно-розшукових та бойових заходів слідчим відділом УФСБ Росії по Криму і місту Севастополю порушено кримінальну справу.
Як зазначено в повідомленні, вжито додаткових заходів безпеки в місцях масового перебування та відпочинку людей, а також щодо охорони об'єктів критично важливої інфраструктури і життєзабезпечення. Посилено також прикордонний режим на кордоні з Україною, підкреслили у ФСБ.
У Міноборони України поки не коментували інформацію російського ФСБ.
Крим.Реалії намагаються отримати коментарі української сторони.
Напередодні народний депутат України Антон Геращенко припустив, що російська сторона блокувала рух на адмінкордоні з анексованим Кримом з 7 серпня, щоб зупинити спробу втечі дезертирів.
Низка кримських ЗМІ поширили інформацію про введення на території півострова плану «Фортеця» для розшуку п'ятьох людей у камуфляжній формі.
Очевидці розповіли Крим.Реалії, що в Криму на основних дорогах встановили блок-пости, співробітники ДІБДР разом з ОМОНівцями зупиняють автобуси, доглядають пасажирів. Такі ж перевірки проводяться і на рейсових маршрутах, зокрема, у Сімферополі.
У ніч на середу, 10 серпня, о 4:30 російською стороною було розблоковано пропускний пункт «Каланчак» поблизу Армянська, який не працював з 7 серпня.
Критична ситуація на адміністративному кордоні з півостровом виникла вранці 7 серпня, відтоді російська сторона по кілька разів на день міняла режим пропуску на трьох КПВВ, то блокуючи їх, то відновлюючи повністю або частково, лише в якийсь один бік. Російська сторона не коментувала ситуацію з пропуском на адмінкордоні.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».