Доступність посилання

ТОП новини

Денісова звернулася до російського омбудсмена з вимогою надати медичну допомогу в СІЗО кримчанину Яцкіну


Людмила Денісова
Людмила Денісова

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової з вимогою відреагувати на порушення прав ув'язненого в російському СІЗО «Лефортово» кримчанина Івана Яцкіна.

Про це Денісова повідомила на своєму каналі в Telegram за підсумками зустрічі з російським адвокатом Миколою Полозовим.

«Звертаюся до Уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити відповідних заходів реагування щодо відновлення прав Івана Яцкіна і негайно надати в повному обсязі екстрену медичну допомогу», – написала український омбудсмен.

Денісова також повідомила, що проінформує про факт катування Івана Яцкіна Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, чинного Голову ОБСЄ, Міністра закордонних справ Королівства Швеції пані Анн Лінде, голову Комітету ООН проти тортур Єнса Модвіга, комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович, а також голову Європейського комітету з питань запобігання катуванням Миколу Гнатовського.

Раніше Микола Полозов повідомляв, що Івана Яцкіна 12 січня на годину залишили на вулиці без зимового одягу і взуття. За його словами, на крик кримчанина ніхто не підходив більше ніж 45 хвилин.

Нагадаємо, напередодні Московський міський суд (Росія) залишив кримчанина Івана Яцкіна в СІЗО ще на два місяці – до 16 квітня 2021 року.

А 28 січня, в селі Кормове Первомайського району Криму в будинку цивільної дружини Яцкіна Гульнари Кадирової пройшов обшук російських силовиків.

Раніше Перший апеляційний суд загальної юрисдикції у Москві в Росії залишив кримчанина Івана Яцкіна під арештом до 16 лютого 2021 року.

Уродженець села Войкове Первомайського району Криму Іван Яцкін був затриманий 16 жовтня 2019 року в Криму. Про це стало відомо в грудні.

Микола Полозов повідомляв, що після арешту Яцкіна перевезли з Криму до Москви. За його словами, російські силовики чинили на кримчанина «сильний психологічний тиск».

На запит Крим.Реалії в СБУ повідомили, що Іван Яцкін не співпрацював зі Службою безпеки України.

Кримчани в російському ув'язненні

Після анексії Криму Росією навесні 2014 року на півострові почалися арешти російськими силовиками незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненими в Росії організаціями «Хізб ут-Тахрір» і «Таблігі Джемаат».

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова озвучувала різну кількість українських політв'язнів, які перебувають у російському ув'язненні: від 113 до 115, з яких понад 80 – кримські татари. У списку Кримськотатарського ресурсного центру значаться 86 кримських політв'язнів. Такі ж цифри – у Кримської правозахисної групи.

Правозахисники та адвокати називають ці кримінальні справи переслідуванням за політичною, національною чи релігійною ознакою. Влада Росії заперечує ці причини переслідувань.

XS
SM
MD
LG