Доступність посилання

ТОП новини

Суд в Армянську оголосив перерву в «справі Джемілєва» – адвокат


Мустафа Джемілєв
Мустафа Джемілєв

Підконтрольний Росії Армянський міський суд оголосив перерву в справі національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, якого судять у Криму заочно. Перерву оголосили до 4 грудня у зв'язку з неявкою свідка Ервіна Ібрагімова, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

На останньому засіданні суддя Венера Ісроїлова ухвалила «забезпечити примусовий привід Ервіна Ібрагімова».

«Сьогодні в суд надійшов рапорт з федеральної служби судових приставів Бахчисарая, в якому вони повідомляють, що відвідали його будинок (Ервіна Ібрагімова – КР), і його батько повідомив, що Ервіна викрали в 2016 році люди у формі співробітників ДПС. Тому в суд був представлений рапорт. Я клопотав про те, щоб суд зробив судовий запит у той слідчий орган, у провадженні якого перебуває справа про викрадення Ервіна Ібрагімова, щоб знати, на якому етапі зараз перебуває ця справа», – розповів адвокат Мустафи Джемілєва Микола Полозов.

За його словами, також не відбувся допит двох інших свідків обвинувачення за допомогою відеоконференцзв'язку.

«Допит інших свідків не відбувся через те, що цей свідок проходить службу в Забайкальському краї, і суд не врахував різницю в часі, і на призначений час допиту в Армянському міському суді – в Забайкальському краї суд вже припиняє роботу. Інший свідок Омарова телефонувала в суд і сказала, що вона несе службу і ця служба безперервна, тому вийти найближчим часом в судове засідання вона не зможе», – додав адвокат.

Він зазначив, що у зв'язку з тим, що держобвинувач не захотіла змінити порядок подання доказів і наполягала саме на допиті свідків обвинувачення, суд ухвалив рішення відкласти судове засідання до 4 грудня.

Суд Армянська в Криму під час засідання 13 листопада у справі Мустафи Джемілєва, крім того, що ухвалив забезпечити примусовий привід свідка Ервіна Ібрагімова, також захотів допитати сина Джемілєва Хайсера.

Управління Слідкому Росії в Криму 13 квітня висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського Кримінального кодексу. За словами адвоката Миколи Полозова, проти Джемілєва зараз використовують матеріали української справи його сина Хайсера.

У 2013 році Хайсер Джемілєв був визнаний винним у вбивстві з необережності знайомого своєї сім'ї Февзі Едемова з батьківської рушниці. Після анексії Криму російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу заново.

У липні 2015 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення у справі Хайсера Джемілєва, ухваливши звільнити його з СІЗО, а також зобов'язав Росію не вчиняти будь-яких дій, які можуть зашкодити його здоров'ю.

24 листопада 2016 року Астраханський суд скасував рішення про встановлення адміністративного нагляду щодо Хайсера Джемілєва. Це дозволило йому виїжджати за межі Росії. 25 листопада 2016 року Хайсер Джемілєв вийшов на свободу з колонії і поїхав до Києва.

Мустафа Джемілєв

Мустафа Джемілєв – лідер кримськотатарського національного руху, дисидент, голова Меджлісу кримськотатарського народу (з 1991 до 2013 року). Був репресований, 15 років відбував термін у радянських таборах і в'язницях. 303 дні голодував в Омській тюрмі. На підтримку Джемілєва виступав російський академік, дисидент Андрій Сахаров, який написав лист генеральному секретареві ООН.

Мустафа Джемілєв зміг повернутися до Криму в 1991 році. Є народним депутатом III-IX скликань Верховної Ради України.

Джемілєв – почесний доктор права Сельджуцького університету (Туреччина), лауреат міжнародної премії ім. Орлика «За демократизацію українського суспільства». Нагороджений медаллю Нансена (ООН), орденом князя Ярослава Мудрого V і IV ступенів.

У 2014 році виступив проти російської анексії Криму. Росія порушила проти нього кілька кримінальних справ. У 2016 році Джемілєв був номінований на премію Сахарова.

27 травня Слідком Росії в Криму і Севастополі завершив розслідування цієї справи.

Мустафа Джемілєв вважає, що кримінальну справу російської ФСБ, порушену проти нього в анексованому Криму, використовують для подальшого витіснення кримських татар із півострова.

У Представництві президента в АРК назвали «політичним переслідуванням» російську кримінальну справу проти Джемілєва.

XS
SM
MD
LG