Доступність посилання

ТОП новини

«Аксенову зійде, і не таких брали»: кому довірили кримські порти


Ялтинський торговельний порт
Ялтинський торговельний порт

Міністр транспорту підконтрольного Росії уряду Криму Сергій Карпов призначив нового гендиректора «Кримських морських портів» ‒ підприємства, що керує всіма портами півострова, «націоналізованими» 2014 року. Цю посаду зайняв Сергій Квасов ‒ поки що «темна конячка» в Криму. Але вже відомо, що він неодноразово фігурував у скандалах у російському Краснодарському краї.

Підприємство «Кримські морські порти» об'єднує п'ять морських портів півострова (Керченський, Феодосійський, Євпаторійський, Ялтинський торгові порти, Керченський рибний порт), Керченську поромну переправу та Держгідрографію. Підприємство було створене в березні 2014 року на базі «націоналізованих» портів Криму. До його функцій входить організація та забезпечення судноплавства, перевезень вантажів і пасажирів морським транспортом, навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства, лоцманське проведення суден, надання послуг систем управління рухом суден, перевалки вантажів, обслуговування суден, пасажирів і вантажів.

2014 року підконтрольна Росії кримська влада обіцяла підприємству великі перспективи, а кримським портам ‒ розвиток і підтримку з боку федеральної влади. Реальність же виявилася прозаїчнішою. В умовах європейських і західних санкцій на підприємстві складна економічна ситуація та постійна зміна керівників.

Таємниче призначення

Призначення гендиректором ДУП РК «Кримські морські порти» Сергія Квасова відбулося в закритому режимі й без будь-яких офіційних повідомлень про це. Наказ про його призначення за підписом міністра Сергія Карпова опублікував на своїй сторінці в Facebook кримський активіст Олександр Таліпов. У документі зазначено, що трудовий договір із ним укладений із 13 лютого на рік із випробувальним терміном на три місяці. У документі також йдеться, що це рішення було узгоджене з главою підконтрольного Росії уряду Криму Сергієм Аксеновим.

На сайті Мінтрансу Криму про це повідомлень немає.

Алексей Волков
Алексей Волков

Підтвердив призначення попередній гендиректор «Кримських морських портів» Олексій Волков, який перейшов у позаштатні радники міністра транспорту Криму. На цій посаді Волков опікуватиметься напрямком морського транспорту.

«Генеральним директором ДУП РК «Кримські морські порти» наказом міністра транспорту призначений Квасов Сергій Борисович, з досвідом роботи в морегосподарському комплексі! На початку лютого мені запропонували стати позаштатним радником міністра транспорту Криму. Звільнення й розірвання трудового договору відбулося за згодою сторін. Розвиток і доля портів на контролі уряду Криму. Прошу всіх заспокоїтися та не створювати «хайп»!!! Спасибі всім за підтримку, хто вболіває за порти та Крим, як я!! Працюємо, брати!!!» ‒ написав Волков на своїй сторінці в Facebook.

Про нового директора «Кримських морських портів» Сергія Квасова та його «досвід роботи в морегосподарському комплексі» широкому загалу невідомо нічого, крім того, що раніше він керував Туапсинським портом у Краснодарському краї Росії. Під час роботи на цій посаді, Квасов неодноразово потрапляв у скандали з порушенням трудових прав своїх підлеглих.

Два роки дискваліфікації

У листопаді 2009 року Туапсинський міський суд ухвалив рішення про дискваліфікацію Сергія Квасова на два роки. Тоді він очолював Туапсинську філію «Росморпорту».

Підставою для ухвалення судом такого рішення стали численні порушення Квасовим трудового законодавства, що були виявлені Туапсинською транспортною прокуратурою під час проведення перевірки в жовтні 2009 року. Йшлося про неознайомлення під розпис працівників із правилами внутрішнього трудового розпорядку під час прийому на роботу, несвоєчасну виплату сум після звільнення, невиплату грошової компенсації за порушення роботодавцем встановленого терміну належних виплат працівникам підприємства, йдеться в матеріалах судового провадження.

Розгляди щодо Квасова були ініційовані скандалом навколо екіпажу російського буксира «Меркурій». «Члени екіпажу відмовилися йти в рейс без відповідних документів та спеціальної підготовки. Це викликало різке невдоволення керівництва, моряків змусили звільнитися. Потім вони подали до суду позови про поновлення на роботі та стягнення компенсації за вимушені прогули. Вимоги працівників судом були задоволені. Ця історія спонукала транспортну прокуратуру провести там перевірку дотримання вимог трудового законодавства», ‒ повідомляє прес-служба Туапсинського міського суду Краснодарського краю.

За інформацією транспортної прокуратури, директор порту й раніше притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, але «належних висновків не зробив».

Квасов намагався оскаржити рішення суду, але касаційна інстанція залишила рішення чинним. У зв'язку з цим Квасов був звільнений із займаної посади.

Термін його дискваліфікації закінчився у вересні 2010 року. І тепер він має право займати державні посади.

«Призначений черговий «професіонал»

Призначений черговий «професіонал», в завдання якого входить без зайвих запитань виконувати поставлені завдання
Олександр Таліпов

Проте кримські активісти критикують кулуарне призначення Квасова в Криму. «Призначений черговий «професіонал», в завдання якого входить без зайвих запитань виконувати поставлені завдання. А саме зміна керівництва в «Морській дирекції» (Керченська поромна переправа ‒ КР) і виконання «певних» завдань в Ялтинському та Керченських торгових портах. Новому директору «Морських портів Криму» за порушення трудового законодавства заборонили на два роки займати керівні посади й звільнили з посади керівника Туапсинського порту... Ну, нічого, Сергію Валерійовичу (Аксенову ‒ КР) зійде, і не таких брали!» ‒ коментує призначення Олександр Таліпов.

Кримські активісти теж обурені новим призначенням і не соромляться у висловах, обговорюючи його.

Радник міністра транспорту Криму Олексій Волков, у свою чергу, говорить, що робитимуть висновки щодо нового призначенця у відомстві «за його справами, а не за чутками й документам».

Нового гендиректора оцінюватимемо за справами та результатами, а не за чутками й документами з минулого
Олексій Волков

«Порти чекає реорганізація з підтримкою федерального центру. Нового гендиректора оцінюватимемо за справами та результатами, а не за чутками й документами з минулого. Попереду ‒ сезон 2019 і складні завдання!» ‒ говорить він.

Порти Криму: банкрутство чи перспективи?

На посаді гендиректора «Кримських морських портів» Сергію Квасову належить вирішити чимало складних завдань. Головна ‒ організація ефективної та прибуткової роботи портів в умовах європейських і західних санкцій. Цього поки не зміг домогтися жоден із численних керівників підприємства, які стрімко змінюються за останні майже п'ять років.

Ірина Черненко
Ірина Черненко

Із перших днів після «націоналізації» 2014 року кримські порти почали працювати зі збитками, незважаючи на підтримку в межах федеральної цільової програми соціально-економічного розвитку Криму. Наприкінці 2017 року депутат підконтрольного Росії кримського парламенту Ірина Черненко повідомила, що відсутність грамотної стратегії розвитку привела підприємство до банкрутства. За її словами, кредиторська заборгованість «Кримських морських портів» на той момент перевищила 500 мільйонів рублів. Підприємству також не вдалося реалізувати заходи щодо розвитку портів у межах федеральної цільової програми. На підставі цього Черненко стверджувала, що «кримські порти планомірно «йдуть на дно» за сприяння Мінтрансу Криму».

У вересні минулого року джерела, близькі до підприємства, повідомляли кримським ЗМІ, що його борги продовжують рости й уже досягли такого рівня, що він змушений буде вживати надзвичайних заходів, щоб уникнути банкрутства ‒ продавати своє майно.

Чи так це насправді, перевірити неможливо. У відкритому доступі немає жодного звіту про діяльність підприємства, його прибутки та витрати.

У Мінтрансі Криму тим часом продовжують переконувати, що розквіт підприємства ‒ попереду. Торік міністерством було узгоджене оновлення флоту. Олексій Волков, будучи гендиректором «Кримських морських портів», пояснював, що це буде зроблено завдяки реалізації старого допоміжного, пасажирського та вантажного транспорту й купівлі нового, а також здачі в оренду інфраструктури портів. Тепер, за словами Волкова, підприємство очікує на реорганізацію.

За інформацією «Росморпорту», наприкінці минулого року в відомстві разом із кримськими чиновниками обговорили концепцію розвитку портових інфраструктур півострова до 2030 року. Але якою вона буде, поки залишається невідомим.

Останнім часом кримська влада пов'язує надії на перспективи кримських портів із налагодженням економічного співробітництва з Сирією.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG