Доступність посилання

ТОП новини

«Неприкритий геноцид»: чому генплан Севастополя не збираються обговорювати з жителями міста


Мітинг проти проекту генплану Севастополя, 27 травня 2017 року
Мітинг проти проекту генплану Севастополя, 27 травня 2017 року

У російського уряду Севастополя немає планів проводити повторні слухання щодо проекту генплану міста. За словами анонімного інформатора видання «Коммерсант», «документ буде виставлений для ознайомлення в Інтернеті, а обговорювати його на зустрічах зі громадянами в муніципалітетах уряд міста не планує». Російські чиновники поки не підтвердили і не спростували ці повідомлення.

2017 року в Севастополі пройшли акції протесту проти нового проекту генплану міста. Невдоволення власників землі викликало те, що приватну власність на ділянках, виданих до 2014 року, російська влада назвала самобудами. Пізніше підконтрольний Кремлю севастопольський губернатор Дмитро Овсянников переніс ухвалення генплану на першу половину 2018 року і пообіцяв врахувати понад дев'ять тисяч зауважень, що надійшли на громадських слуханнях.

Проросійський активіст із Севастополя Ленур Усманов вважає, що підконтрольна Кремлю влада міста зі своїм генпланом виступає проти місцевих жителів.

Цей генплан сприймається жителями Севастополя як план видавлювання з земель
Ленур Усманов

– Цей генплан сприймається жителями Севастополя як план видавлювання з земель. Уряд Овсянникова визначив ці ділянки в односторонньому порядку як особливо охоронювані території або зону лісового фонду без урахування того, що там люди проживають уже десятиліттями. Ті дев'ять тисяч зауважень від севастопольців не те щоб не враховані, а, по суті, проігноровані. Один із найяскравіших прикладів – садове товариство «Джерело». По самому його центрі влада збиралася провести дорогу місцевого значення, що там не потрібна і зачіпала 50 домоволодінь. Але після того, як врахували всі побажання і зробили об'їзну через дачний кооператив, тепер це стосується вже 150 будинків. Причому йдеться про часткове знесення. Як будинок можна знести на чверть? Нехай там компенсація 500-600 тисяч рублів, але з точки зору здорового глузду це нереально: будинок не можна руйнувати частково.

Ленур Усманов переконаний, що це порушення прав севастопольців, а перерозподіл землі має на меті подальший перепродаж третім особам.

Ленур Усманов
Ленур Усманов

Журналіст із Севастополя Давид Аксельрод припускає, що російська влада більше не боїться невдоволення жителів міста, оскільки вибори місцевого губернатора вже пройшли.

Овсянников всенародно обраний, і сенсу йти на компроміси може більше не бути
Давид Аксельрод

– Існують дві протиборчі сторони: уряд Севастополя і люди, які постраждали або, можливо, постраждають від вилучення земельних ділянок. Уряд стверджує, що в цих людей немає фактичних прав на ділянки, оскільки видані при Україні документи були або підробленими, або видавалися некомпетентними органами, або їх не можна виявити. При цьому чиновники виграють суди, є враження конвеєрного правосуддя. Зараз процес у самому розпалі. Проте виконавча влада досить сильно злякалася торішніх мітингів, що вчинили сильний політичний тиск і призвели до того, що схвалення генплану перенесли. На тлі майбутніх на той момент виборів губернатора Дмитру Овсянникову не потрібен був зайвий скандал. Зараз же він всенародно обраний, і сенсу йти на компроміси може більше не бути.

Мітинг проти проекту генплану Севастополя, 7 червня 2017 року:

«Ми обстоюватимемо право на землю»: в Севастополі мітинги проти проекту генплану
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
Завантажити на комп'ютер

Російський глава департаменту архітектури та містобудування Севастополя Марина Ракова в квітні заявила, що узгодження генплану ще буде, але про громадські слухання не згадала:

«У нас була бурхлива дискусія, чи потрібно проводити повторні узгодження цього документа або ми можемо використовувати ті висновки, що були отримані на початку 2017 року. У підсумку прийшли до висновку: при такій кількості змін документ необхідно погоджувати заново і з Мінкультом, і з Міноборони, і з іншими відомствами. Тому квітень-травень-червень для нас – найгарячіша пора, коли треба буде провести велику роботу з узгодження генплану».

Марина Ракова
Марина Ракова

Ленур Усманов робить висновок, що законним власникам землі в Севастополі залишається тільки одне.

Ми проводитимемо пікети й мітинги, тому що відбувається неприкритий процес соціального геноциду
Ленур Усманов

– У будь-якому випадку ми проводитимемо пікети й мітинги, тому що відбувається неприкритий процес соціального геноциду. Ігноруються інтереси людей, повністю оскаржуються рішення державних органів України. Мало того, ми прекрасно розуміємо, що навіть ті кооперативи, що потрапили під вилучення через те, що це лісові землі, все одно будуть передані під комерційну забудову елітними селищами. Це не потрібно російській державі. Це від її імені відбуваються зловживання севастопольських чиновників.

​(Текст підготував Владислав Ленцев)​

  • 16x9 Image

    Сергій Мокрушин

    Народився в місті-герої Керчі. Отримав диплом Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за спеціальністю «журналістика». Починав роботу на ДТРК «Крим», останні 4 роки до окупації вів тему бюджетних закупівель і корупції в Кримському центрі журналістських розслідувань. Виїхав з Криму через рік після окупації. 

XS
SM
MD
LG