У Криму з року в рік продовжують боротися зі святкуванням Геловіна.
Підконтрольний Кремлю голова Криму Сергій Аксьонов уже кілька років поспіль напередодні Дня всіх святих настійно рекомендує жителям півострова не вбиратися в жахливі костюми й не вирізати візерунки на гарбузах. 2017 року на своїй сторінці в Facebook він написав, що «це антисвято суперечить традиційним цінностям народів Криму й Росії, отруює духовну, культурну й моральну атмосферу нашого півострова». Представники Сімферопольської та Кримської єпархії РПЦ повідомили, що Геловін ‒ нібито офіційне свято Американської церкви Сатани. При цьому офіційної заборони на нього в Криму немає.
Український психолог Лариса Волошина відзначає, що всім тоталітарним режимам не подобаються неконтрольовані карнавальні свята.
«Страхіття», тобто формування страхів для боротьби з ними, ‒ це властивість дитячої психіки. Саме це прагнення лежить в основі свята Хелловін: людина вчиться тому, що зло можна перемогти, вбравшись у нього. Радянська влада вже колись забороняла відзначати Різдво, Великдень, влаштовувати карнавали через неналежні випадки. Будь-якому тоталітарному режиму не потрібно, щоб людина раптом перестала боятися зла й, отже, самого цього режиму. Російська влада Криму в точності повторює цей алгоритм, намагаючись нав'язати своє бачення «правильного життя».
Лариса Волошина робить висновок, що з психологічної точки зору Сергій Аксьонов грубо порушує особисті кордони людей.
Сергій Аксьонов грубо порушує особисті кордони, нав'язуючи людям свою думку про ГеловінЛариса Волошина
‒ Кримське суспільство живе в страху, дорогами постійно пересуваються колони військової техніки, люди відчувають себе в якійсь небезпечній зоні. І тут їм ще кажуть, що Геловін ‒ це «американська бісовщина», а Наталя Поклонська з іконою Миколи Другого ‒ це нормально. Багато хто підсвідомо перелаштовується й поводиться так, як того хоче влада. Саме тому в цивілізованих країнах державі не дозволяють влазити в приватне життя громадян, а свята як раз і є її частина. Сергій Аксьонов грубо порушує особисті кордони, нав'язуючи людям свою думку про Геловін. Після цього легко очікувати, що до вашого будинку серед ночі можуть прийти з обшуком.
Я бачу тут спробу відвернути населення від постійного зростання цін, інфляції й відсутності іноземних інвестицій, від транспортних та інших проблемМикола Давидюк
Український політолог Микола Давидюк вважає, що російська влада Криму просто створює інформаційний шум своїми заборонами.
‒ Аудиторія свята Геловін мінімальна, однак Сергій Аксьонов робить усе, щоб його заявами з цього приводу рясніли всі заголовки ЗМІ. Я бачу тут спробу відвернути населення від постійного зростання цін, інфляції й відсутності іноземних інвестицій, від транспортних та інших проблем. Але яким би талановитим медіаманіпулятором він не був, від загальної депресивності в анексованому Криму увагу відвернути вже не можна.
Російський політолог і публіцист Федір Крашенинников вказує на те, що Сергій Аксьонов і його команда працюють «за застарілими методичками».
Кримські керівники в цьому сенсі рівняються на Чечню, вони хочуть піднести півострів як регіон із найбільш радикальними охоронними поглядамиФедір Крашенинников
‒ У Росії Геловін ‒ швидше клубне молодіжне свято, і кілька років тому відчайдушна боротьба з ним, що називається, вийшла з моди. Очевидно, що йдеться про прагнення потрапити в новини за прикладом Наталі Поклонської, коли офіційно заборони запроваджувати ніхто не збирається, але можна дуже голосно про них оголосити. Кримські керівники в цьому сенсі рівняються на Чечню, вони хочуть піднести півострів як регіон із найбільш радикальними охоронними поглядами. Щоправда, це в них зовсім не виходить. Боротися з вечірками безглуздо: навіть радянська влада не змогла перемогти святкування Різдва. Кільком поколінням молодих людей не цікаво, що там про них думають ці противники Геловіна.
(Над текстовою версією матеріалу працював Владислав Ленцев)