Доступність посилання

ТОП новини

«Пляж на військовій базі»: чим небезпечна мілітаризація Криму


Російський зенітний ракетний комплекс С-400 «Тріумф»
Російський зенітний ракетний комплекс С-400 «Тріумф»

Росія продовжує перекидати війська до анексованого Криму. Уже зараз, за словами командувача ППО і ВПС Південного військового округу, генерал-лейтенанта Віктора Севостьянова, з'єднання Збройних сил Росії на півострові лідирують за оснащенням новою та модернізованою авіатехнікою.

Окрім того, в розпорядження російської армії в Криму незабаром має надійти новий зенітний ракетний комплекс С-400 «Тріумф». За попередньою інформацією, його розмістять під Феодосією. Російські військові регулярно розповідають про американські безпілотники, що нібито кружляють над півостровом, і стверджують, що засоби ППО готові в будь-який момент завдати удар по ворожих повітряних цілях.

Колишній заступник начальника Генштабу України, генерал-лейтенант Ігор Романенко впевнений, що за допомогою розміщення озброєнь у Криму Росія готується до нової агресії проти України.

Для Володимира Путіна півострів ‒ це фортеця й непотоплюваний авіаносець у південному підчерев'ї НАТО
Ігор Романенко

‒ Росія накачує Крим зброєю з самого моменту анексії. Для Володимира Путіна півострів ‒ це фортеця й непотоплюваний авіаносець у південному підчерев'ї НАТО. Наскільки я знаю, до Феодосії до кінця року планують завезти ще один дивізіон С-400. Застарілі літаки Су-24 і Су-25 замінюють на Су-30, на Чорноморський флот також переводять більш досконалі судна. Характер навчань, які росіяни проводять на морі й на півночі Криму, говорить про те, що накопичене озброєння вони готують саме як засіб агресії проти України. У російсько-українському конфлікті Крим відрізнявся від Донбасу саме тим, що на території півострова не було бойових дій, але з такою мілітаризацією ніхто не може гарантувати цього надалі.

Ігор Романенко
Ігор Романенко

Ігор Романенко зазначає, що від нарощування Росією озброєнь у Чорному морі, як і в усій східній частині Середземноморського регіону, виникає серйозне військове напруження, на що не можуть не реагувати країни НАТО.

Український політолог Євген Магда констатує, що російська влада знехтувала не тільки міжнародними законами, а й інтересами самих кримчан.

Від мілітаризації страждає курортний сезон. Тепер це – пляж на військовій базі
Євген Магда

‒ Росія намагається протидіяти НАТО, і Чорне море дуже важливе для цього завдання. Із загостренням протистояння мілітаризація теж буде неухильно посилюватися. Коли кримчани йшли на незаконний референдум у 2014 році, вони навряд чи уявляли, що півострів перетвориться на одну велику військову базу, а їхніми інтересами нехтуватимуть, перетворивши, по суті, на заручників. Як ми бачимо, від мілітаризації сильно страждає курортний сезон, і навіть росіяни все рідше приїжджають до Криму відпочивати, тому що тепер це – пляж на військовій базі.

Євген Магда
Євген Магда

Керівник українського Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко переконаний, що Туреччина не дозволить Росії взяти верх у Чорному морі.

Російське угруповання в Криму зараз ‒ це загроза для всіх країн Чорноморського басейну
Олександр Мусієнко

‒ Російське угруповання в Криму зараз ‒ це загроза для всіх країн Чорноморського басейну: і для Румунії, і для Болгарії, і для Туреччини. Недарма навчання НАТО в останні роки все частіше відбуваються в Східній Європі та в Чорному морі. Туреччина може скільки завгодно підлещуватися до Росії в торгових відносинах і при закупівлі газу, але Реджеп Ердоган не дозволить Володимиру Путіну стати господарем усього регіону. Це не новина: ще Російська імперія прагнула поширити свій вплив на Близький Схід, отримати контроль над Босфорською протокою. Я не виключаю, що для підвищення градуса протистояння Росія може перекинути до Криму навіть ядерну зброю.

Олександр Мусієнко
Олександр Мусієнко

(Над текстовою версією матеріалу працював Владислав Ленцев)

  • 16x9 Image

    Сергій Мокрушин

    Народився в місті-герої Керчі. Отримав диплом Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за спеціальністю «журналістика». Починав роботу на ДТРК «Крим», останні 4 роки до окупації вів тему бюджетних закупівель і корупції в Кримському центрі журналістських розслідувань. Виїхав з Криму через рік після окупації. 

XS
SM
MD
LG