З Чонгарської телерадіовежі в Херсонській області в тестовому режимі розпочалася трансляція цифрового телебачення на територію анексованого Криму. Про це 17 серпня повідомив член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський. На територію Північного Криму в стандарті DVB-T2 транслюються п'ять каналів: «5 канал», «Прямий канал» («Тоніс»), ICTV, Чорноморська телерадіокомпанія та «UA: Крим». За словами Костинського, українське радіомовлення з вежі на Чонгарі досягає Судака.
Сергій Костинский також зазначає, що міжвідомча комісія в Міністерстві інформаційної політики України не припиняє роботу з відновлення українського мовлення не тільки на Крим.
Крім Херсонської, ще в Донецькій та Луганській областях з'явилося по одній вежі. Останню, в Бахмутівці, ми відкриємо буквально наступного тижняСергій Костинський
‒ Раніше навіть на південну частину Херсонської області мовлення йшло з телевежі в Красноперекопську, тобто після 2014 року ‒ з окупованої території. Зведення нашої вежі на Чонгарі було абсолютно необхідним кроком. Причому головною складністю виявилося не збудувати металеву конструкцію, а виділити частоти для мовлення українського продукту в Крим. Сьогодні ці проблеми вирішені, а, крім Херсонської, ще в Донецькій та Луганській областях з'явилося по одній вежі. Останню, в Бахмутівці, ми відкриємо буквально наступного тижня, так що мешканці окупованої частини Луганської області зможуть дивитися й слухати 14 українських телеканалів і 4 радіостанції.
Жителі анексованого Криму й непідконтрольних Україні територій Донбасу чекають розширення українського мовлення на окуповані території:
«Відновлювати мовлення українських телеканалів на Крим потрібно, тому що всі люди мають право вибирати джерела інформації, тим більше якщо українець хоче подивитися програми рідною мовою. Особисто я в Севастополі бачу, що тут не залишилося ЗМІ, які можуть об'єктивно розповідати про те, що відбувається в Криму з точки зору українців і кримських татар. Кремль веде політику геноциду відносно до цих народів».
«Я живу в Донецьку, і нам навіть Інтернет блокують, щоб ми не дивилися українські телеканали. Дуже хочеться, щоб повернулося мовлення».
«Ми живемо в Сакському районі, супутникової тарілки у нас немає, так що дивитися українські телеканали просто ніде. Доводиться дивитися російські, де постійно брешуть про Україну, та ще з такою ненавистю, що мені навіть соромно за ведучих».
Один із засновників Чорноморської телерадіокомпанії Андрій Сенченко передбачає, що українське мовлення натрапить на протидію.
‒ «Чорноморка» ‒ це перший недержавний телеканал у всій Україні, а не тільки в Криму. Дуже шкода, що після ФСБшних погромів 2014 року нам довелося евакуюватися до Києва, але тут вдалося відновити мовлення, і сьогодні ми знову з'явилися в кримському ефірі. Взагалі, ми працюємо на Крим і на Донбас, розповідаємо, що відбувається як на вільній території України, так і на окупованих (територіях ‒ КР). Звичайно, наше мовлення обов'язково глушитимуть, тому добре б технічним фахівцям вже сьогодні з'ясувати, як цьому протидіяти й продовжувати постачати кримчанам і жителям Донбасу необхідний український продукт.
(Над текстовою версією матеріалу працював Владислав Ленцев)