Крим.Реалії продовжують цикл матеріалів про бюджетні витрати підконтрольних Росії кримських чиновників. Нещодавно ми писали про автопарк апарату Радміну, який налічує не менш ніж шість десятків найменувань автомобілів. На їхнє обслуговування (без витрат на паливо) щорічно з бюджету витрачають кілька мільйонів рублів. Цього разу розповімо про автопарк підконтрольного Росії кримського парламенту, про який кримчанам і російським платникам податків поки мало що відомо.
Відповідно до тендерної документації, яка є в розпорядженні Крим.Реалії, автопарк апарату підконтрольного Росії кримського уряду Сергія Аксьонова нараховує десятки автомобілів іноземного виробництва таких марок, як Ford, Toyota і Mersedes.
За ринковими російським розцінками, їхня загальна вартість становить 90 мільйонів рублів, а утримання щорічно обходиться в кілька мільйонів рублів. Однак, відсутність у переліку автомобілів представницького класу, на яких вважають за краще їздити нинішні керівники Криму, свідчить про те, що цей перелік автотранспорту неповний.
За різноманітністю брендів парламентський автопарк перевершує радмінівський
Не менш цікавим виявився автопарк підконтрольного Росії парламенту Криму. На балансі управління справами відомства теж не менш ніж шість десятків автомобілів. За різноманітністю брендів парламентський автопарк перевершує радмінівський.
Чиї Мерседеси й Тойоти?
У квітні управлінням справами підконтрольного Росії парламенту Криму були закуплені в комерційних структур послуги з техогляду й техобслуговування транспортних засобів, що перебувають на балансі відомства. Загальна вартість склала 1,8 мільйона рублів.
У тендерній документації представлені 62 автомобілі, що підлягають техобслуговуванню й ремонту. Окрім Фордів і Шевроле, серед яких 31 вантажний автомобіль ГАЗ і один ЗІЛ-ММЗ 45022, 18 автомобілів марки BMW, дві Toyota Land
Cruiser і одна Toyota Sienna XLE.
Також в автопарку є три представницьких Мерседеси: Mercedes-Benz S 600, Mercedes-Benz C 230 і Mercedes-Benz E 230.
Цікаво, що всі автомобілі виготовлені задовго до російської анексії Криму. Це дає підстави припускати, що закуповувалися вони за кошти українського бюджету, а 2014 року були присвоєні вже підконтрольною Росії владою. Найновіші автомобілі Toyota Land Cruiser 200 і Mercedes-Benz S 600, наприклад, були виготовлені 2013 року.
Закуповувати їх могла й російська влада після 2014 року, але в цьому випадку виходить, що вони придбали давно застарілі моделі.
В обох контрактах, укладених між управлінням справами парламенту Криму й комерційними структурами, значиться, що сторони зобов'язуються зберігати інформацію про угоду в таємниці від третіх осіб. «Сторони зобов'язуються забезпечити конфіденційність відомостей, що відносяться до предмету цього контракту, перебігу його виконання й отриманих результатів. Конфіденційні відомості призначені винятково для сторін і не можуть бути повністю (частково) передані (опубліковані, розголошені) третім особам або використані будь-яким іншим способом за участі третіх осіб без згоди сторін», ‒ ідеться в документах.
Відомства намагаються засекречувати інформацію про свої витрати, не зважаючи на те, що йдеться про бюджетні кошти
Аналогічні формулювання містяться і в закупівлях послуг із техобслуговування автопарку апарату Радміну Криму. Таким чином, обидва відомства намагаються засекречувати інформацію про свої витрати, не зважаючи на те, що йдеться про бюджетні кошти.
Депутатський бізнес
Обслуговування автопарку кримського парламенту довірене комерційним структурам, що належить сім'ям кримських депутатів-«єдиноросів». Так, за результатами тендеру, послуги з техобслуговування парламентського автотранспорту закуплені в сімферопольського ТОВ «Авто-Профі».
Фірмою володіє Юлія Смолянова ‒ дружина депутата нинішнього кримського парламенту від «Единой России», колишнього регіонала, президента групи компаній «Автодель» Михайла Смолянова. Ця ж фірма обслуговує автопарк Радміну Аксьонова.
Послуги з техогляду парламентських автомобілів, згідно з результатами тендеру, надає ТОВ «Кримавтотест».
За інформацією російської податкової, ця фірма зареєстрована в Сімферополі влітку 2014 року на вулиці Жуковського в центрі міста. Підприємство спеціалізується на ремонті електроінструментів, торгівлі й обслуговуванні автотранспорту.
Фірма належить Оксані й Олегу Харханам. Останній відомий як колишній депутат Сімферопольської міськради від Партії регіонів. Оксана Хархан, за інформацією кримських ЗМІ, є тещею Олексія Черняка ‒ голови комітету підконтрольного Росії кримського парламенту з питань санаторно-курортного комплексу й туризму. У парламенті він представляє «Единую Россию», а раніше був депутатом від Партії регіонів.