Доступність посилання

ТОП новини

Чи можливі домовленості між США та Росією «без довіри»?


Рекс Тіллерсон (л) і Сергій Лавров
Рекс Тіллерсон (л) і Сергій Лавров

У середу у Вашингтоні питання України та Сирії мають обговорити державний секретар США Рекс Тіллерсон та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Очікується, що ця зустріч покаже, наскільки Росія та США спроможні досягти порозуміння щодо найгостріших конфліктів. Виступаючи 3 травня перед співробітниками Держдепартаменту, держсекретар США Рекс Тіллерсон сказав, що початок відновленню відносин Росії і США покладе спільна робота із урегулювання сирійського конфлікту.

Питання Сирії буде основним на вашингтонських переговорах американського держсекретаря Рекса Тіллерсона та міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Попередня зустріч у Москві у квітні не була результативною.

Як зауважує американський новинний канал ABC, «США мають сумнів щодо нового плану зон безпеки в Сирії під керівництвом Росії, але з іншого боку – вплив Москви у громадянській війні в Сирії є незаперечним і Вашингтон не може його ігнорувати».

Як мовиться у повідомленні Державного департаменту США, чільники дипломатії двох країни обговорять «необхідність зупинити насильство на сході України і вирішити конфлікт шляхом повного виконання» мінських домовленостей.

Напередодні Рекс Тіллерсон заявив, що між США і Росією «практично немає довіри». А виступаючи перед американськими дипломатами, він запевняв їх у тому, що вірність союзницьким зобов’язанням не суперечить політиці нового президента Дональда Трампа «Америка на першому місці», і що політика може змінюватися в залежності від обставин, у той час, як американські цінності залишаються незмінними.

«Політика змінюється через зміну обставин, але наші цінності не змінюються. І це не означає, що ми не підтримуємо свободу, людську гідність та відповідне ставлення до людей в усьому світі. Це є наші цінності, але це не є нашою політикою. І в деяких обставинах ми повинні висувати певні умови нашої допомоги в залежності від того, як люди поводяться до інших людей. Ми повинні цього вимагати», – заявив Тіллерсон.

Проте у самому Вашингтоні до такого пояснення майбутньої американської зовнішньої політики поставилися зі скептицизмом.

Колишній прес-секретар державного департаменту Джон Кірбі, написав у Твіттері: «Роз’єднання інтересів від цінностей у зовнішній політиці, це все одно, що намагання посадити зрізані квіти».

Зустрічі у середу передувала телефонна розмова тиждень тому, але за словами держсекретаря, всі домовленості поки є на початковому етапі, і «куди ми прийдемо», поки невідомо. Тіллерсон зазначив, що Москві й Вашингтону потрібно стабілізувати відносини, які «йдуть по спіралі вниз».

XS
SM
MD
LG