Доступність посилання

ТОП новини

Суд у справі екс-депутата Ганиша допитав активіста із Феодосії


Дніпровський районний суд Києва 13 жовтня на судовому засіданні у справі екс-депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша допитав активіста із Феодосії Олега Хакназарова. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Хакназарова допитали як свідка захисту. Відповідаючи на запитання суддів, він заявив, що вважає Ганиша, обвинуваченого в державній зраді, проукраїнським політиком. Свідок на допиті сказав, що у Феодосії екс-депутата різко критикували за його погляди проросійські активісти і місцеві чиновники.

На засіданні суду 13 жовтня також планували розглянути експертизу відеосюжету кримськотатарського телеканалу ATR про ухвалення російської Конституції Криму, в якому фігурує Ганиш, однак вона не надійшла до суду. Очікується, що експертиза буде досліджена на суді на наступному засіданні, яке заплановане на 14 листопада.

Василя Ганиша затримали 28 квітня 2015 року на виїзді з Криму співробітники СБУ спільно з українською Держприкордонслужбою. Колишнього депутата взяли під варту, оскільки він перебував у розшуку, а Генпрокуратура України винесла йому підозру у скоєнні державної зради.

Українські слідчі звинувачують Ганиша в тому, що він був присутній на голосуванні за проведення «референдуму» про статус Криму, і тим самим створював на ньому кворум, чим сприяв зазіханням на територіальну цілісність України. Також політику ставиться у провину, що він 11 квітня 2014 року голосував за ухвалення російської конституції Криму на засіданні російського парламенту Криму.

Сам екс-депутат заявляє, що він був єдиним у залі кримського парламенту, хто проголосував проти проведення «референдуму». На його думку, звинувачення в державній зраді є необґрунтованими.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Підписуйтесь на наc у Twitter і першими дізнавайтеся головні новини

XS
SM
MD
LG