Доступність посилання

ТОП новини

5 років в'язниці за участь у «референдумі»: екс-бютівцю інкримінують сепаратизм


Олег Паньков
Олег Паньков

Київ – Наприкінці жовтня учасники «громадянської блокади» затримали жителя Старого Крима Олега Панькова. Стосовно нього була відкрита справа за підозрою в сепаратистських діях, а суд постановив взяти його під арешт. Слідство не пояснює, які саме незаконні дії він вчинив. Джерела Крим.Реалії на півострові повідомляють, що Паньков очолював одну з дільничних виборчих комісій під час «референдуму» про статус Криму.

Паньков був затриманий 26 жовтня, коли намагався на рейсовому автобусі в'їхати в Крим з материкової України. Цікаво, що його зловили не прикордонники або СБУ, а бійці полку «Азов», які беруть участь в акції «громадянська блокада» Криму. Затримання відбувалося недалеко від контрольно-пропускного пункту «Чонгар».

Як повідомлялося, учасники блокади зупиняють всі без винятку автомобілі, які йдуть в обох напрямках, і перевіряють документи у кожного пасажира. «Постові» мають на руках списки з іменами і прізвищами осіб, які, на їхню думку, є сепаратистами і порушниками українського законодавства. У день затримання один із учасників цивільного підрозділу «Азов» на ім'я Максим повідомив кореспонденту Крим.Реалії, що Паньков був головою однієї з виборчих комісій у місті Старий Крим, а також воював за «ДНР».

«Він збігся по базі даних, його попросили вийти. Він спокійно вийшов, ми з ним поспілкувалися нормально. Співробітникам СБУ його передали через кілька годин. Він одразу відпирався, говорив: «Я – за Україну». А потім зізнався практично у всьому», – сказав Максим.

Співробітники Служби безпеки України, які приїхали на місце, посадили Панькова в машину і відвезли його в Херсон.

Мер в шоці

Через деякий час слідче управління СБУ в Херсонській області почало досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками порушення статті 110-ї Кримінального кодексу. Про це повідомила прес-секретар прокуратури Херсонської області Ганна Чернявська.

«Він підозрюється у вчиненні дій з метою зміни кордонів території та державного кордону України, порушенні порядку, встановленого Конституцією, шляхом організації, участі у проведенні незаконного референдуму», – повідомила вона.

Чернявська не змогла повідомити, у скоєнні яких саме злочинних дій підозрюється Паньков. При цьому вона послалася на те, що слідство веде СБУ, а прокуратура тільки здійснює процесуальне керівництво. Санкція статті, яку інкримінують Панькову, передбачає покарання від трьох до п'яти років позбавлення волі.

Чернявська додала, що суд відправив кримчанина під арешт на час слідства, і зараз Паньков перебуває в СІЗО.

У прес-службі СБУ відмовилися повідомляти будь-які подробиці слідства і також не пояснили, у скоєнні яких саме діянь підозрюється затриманий.

Російське керівництво Криму ніяк не відреагувало на затримання Панькова. Його арешт прокоментувала тільки голова старокримської міськради Людмила Гулящих.

Олег Паньков був головою виборчої комісії на референдумі. Я, коли дізналася про його затримання, була шокована
Людмила Гулящих

«Олег Паньков був головою виборчої комісії на референдумі. Я, коли дізналася про його затримання, була шокована. Нам про це повідомив голова територіальної виборчої комісії Кіровського району», – сказала вона в коментарі агентству РИА Крым.

Родичі заперечують провину

Близькі Олега Панькова заперечують, що він чинив якісь дії, які можна розцінити як сепаратистські. Його тесть Олександр Безганс стверджує, що зять не очолював дільничного виборчкому під час «референдуму».

«Людина дев'ять років на пенсії. До цього за України він був начальником міліції, був начальником виборчкому. Пішов на пенсію і всі ці справи припинив. За Росії він нічим не займався. Якийсь дурень інформацію скинув, що він за Росії брав участь у виборчкомі на «референдумі». Це суцільна брехня», – сказав Безганс.

Він підкреслив, що Паньков дійсно очолював виборчкоми, але це було задовго до 2014 року. За його словами, раніше був у партії «Батьківщина» і, будучи членом БЮТ, керував виборчою комісією.

Тесть Панькова, за його власними словами, більше двадцяти років живе в Німеччині. Цього року він збирався забрати зятя з донькою та онуками до себе, але цим планам завадив арешт.

За інформацією Безганса, у Панькова зараз немає адвоката. Його сім'я сподівається, що справа буде закрита, і він зможе повернутися до Криму.

«Ми нічого не плануємо... Як фішка ляже... Суддя ж не дурна людина і без доказів не може його засудити. А доказів немає ніяких і ніколи не буде, тому що це неправда», – сказав Олександр.

У той же час, один з колишніх членів партії «Батьківщина» в Кіровському районі Криму, який побажав залишитися анонімним, підтвердив, що Паньков таки очолював дільничну виборчу комісію під час «референдуму» у березні 2014 року.

Номер дільничної комісії я точно не пам'ятаю, але він там був головою дільничної комісії. По-моєму, там чотири дільниці в місті було на «референдумі»
Колишній бютівець

«Це я точно знаю. Номер дільничної комісії я точно не пам'ятаю, але він там був головою дільничної комісії. По-моєму, там чотири дільниці в місті було на «референдумі», – повідомило джерело Крим.Реалії.

За інформацією кіровського «бютівця», в «Батьківщину» Паньков попросився сам близько шести років тому. Вийшов з партії він також за своєю ініціативою напередодні парламентських виборів 2012 року. Співрозмовник Крим.Реалії також підтвердив, що раніше Паньков очолював міліцію Старого Криму і давав присягу на вірність Україні.

XS
SM
MD
LG