Доступність посилання

ТОП новини

«Свободу в'язню путінського ГУЛАГу». У Києві підтримали акцією Рафіса Кашапова


Київ – У Києві біля стін російського консульства відбулася акція на підтримку громадянського активіста з Татарстану Рафіса Кашапова. Уже понад півроку він перебуває в СІЗО, оскільки російські силовики розцінили його публікації на підтримку Криму й України, як розпалювання ненависті і ворожнечі, а також публічні заклики до сепаратизму. Учасники пікету повідомили, що ці звинувачення є абсурдними, і справа Кашапова – це чергова акція залякування незгодних.

Пікетники принесли до стін консульського відділу посольства Російської Федерації в Україні плакати з написами «Путін – кат!» і «Свободу Рафісу Кашапову!». В руках однієї з учасниць був прапор республіки Ічкерія.

«Цей прапор є символом боротьби тюркських народів за визволення. А оскільки Кашапов є борцем саме за права тюркських народів, ми вирішили взяти цей прапор», – розповіла вона кореспонденту Крим.Реалії.

Акція біля консульства була нечисленною: кількість військових і міліціонерів, які охороняли будівлю російської дипмісії, перевищувала кількість учасників. Один з учасників пікету – російський громадський активіст, який втік до Києва, Сергій Крюков під час пікету топтався по прапору Росії. Пікетники вигукували гасла: «Путін – головний терорист», «Свободу в'язням путінського ГУЛАГу», а також скандували слогани із закликом звільнити Надію Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших громадян України, які перебувають у Росії під арештом.

Пікетники у своїх виступах підкреслювали, що Кашапов утримується в російському СІЗО безпідставно.

Заарештований активіст, підтримати якого зібралися кияни, був затриманий наприкінці 2014 року в місті Набережні Челни, а потім етапований в Казань. Увагу російських силовиків привернули публікації Кашапова в соціальній мережі Вконтакте, в яких активіст критикує дії Росії в Криму та східній Україні, а також висловлюється на підтримку кримських татар та інших тюркських народів.

56-річного Рафіса Кашапова неодноразово судили, починаючи з 80-х років, однак він продовжує займатися громадською діяльністю

56-річного Рафіса Кашапова неодноразово судили, починаючи з 80-х років, однак він продовжує займатися громадською діяльністю. Він очолює Татарський громадський центр у Набережних Челнах. У 90-і роки ця організація активно виступала за надання Татарстану незалежності, але з часом вимоги цього об'єднання стали менш радикальними. Зараз центр виступає за збереження національної ідентичності татар, їхньої мови і культури.

Пікет на підтримку Рафіса Кашапова в Києві (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00
Завантажити на комп'ютер

Один з учасників акції в Києві Сергій Крюков, який особисто знайомий з Кашаповим, охарактеризував його як борця за збереження Татарстану і своєї рідної мови.

– На сьогодніщній день у Російській Імперії татарську мову просто знищують, закриваються школи. Відбуваються переслідування релігійних установ, які вважаються небажаними. Проте особисто мене дуже шокувало те, що Кашапов опинився в катівнях, – наголосив Крюков у коментарі для Крим.Реалії.

– А чому під час акції на його підтримку ви топчете ногами російський державний прапор?

– Я вважаю, що до нього і потрібно так ставитися, він має бути ганчіркою. Оскільки Російська Імперія – це імперія зла, і ця держава має бути просто ліквідована, оскільки історія показує, що Росія і свобода – це несумісні речі.

– Чому, на ваш погляд, був заарештований Рафіс Кашапов?

Зараз триває агресія проти України і починається черговий виток політичних репресій
Сергій Крюков

– Він був небезпечний для влади. Зараз триває агресія проти України і починається черговий виток політичних репресій, і в цих умовах Рафіс Кашапов, як правозахисник і громадський діяч, був небезпечний для влади. Саме тому відносно нього була сфабрикована кримінальна справа за висловлення своєї особистої думки в інтернеті. Тоді як висловлювати свої переконання – це невід'ємне право будь-якої людини. Це як дихати або пити воду.

Будь-яке переслідування таких громадських діячів – це спосіб нагнітати у суспільстві стан страху, на якому тримається путінський режим.

– Ви передали в консульство петицію чи звернення?

– Ні, ми не будемо нічого передавати. Я вважаю, що це безперспективно і безрезультатно. У цих стінах над ним просто посміються.

Акція в Києві тривала близько години. За цей час ніхто з посольства не вийшов до пікетників.

XS
SM
MD
LG